Öykü, Şiir, Müzik, Senaryo

Hasan GÜNERİ

Öykü, Şiir, Müzik ve Senaryo Ödülleri

Sevgili babamız Hasan Güneri’nin anısını yaşatmak amacıyla, Hasan Güneri Eğitim ve Kültür Bursu kapsamında  ”Toplumun Bireyler Üzerindeki Baskısı” konulu Şiir, Öykü, Müzik ve Senaryo Ödülleri düzenlenmiştir.

Hasan Güneri eğitime, bilime, sanata ve okumaya çok önem veren bir kişiydi. Edebiyat, sanat, müzik ve politikaya her zaman ilgi duymuş ve sürekli takip etmiştir. Hiç okula gitmemesine rağmen okuma ve yazmayı kendi çabasıyla öğrenmiş ve ölünceye kadar da kitaplarını elinden hiç düşürmemiştir.  

Ödüllerin amacı; Hasan Güneri’nin anısını yaşatmak, genç şair, yazar ve müzisyenleri özendirerek yeni yapıtlar kazandırmak ve destek almaya hak kazanan eserlerin yayınlanmasına katkıda bulunarak halkla buluşmasına yardımcı olmaktır.

KATILIM KOŞULLARI

1. Şiir ve müzik dalında 5 eserle, öykü ve senaryo dalında ise 3 eserle katılabilinir.

2. Eserler 5.000 kelimeyi geçmemeli ve daha önce yayımlanmamış olmalıdır.

3. Yazılar Arial yazı karakteriyle 12 punto büyüklüğünde yazılmalıdır.

4. Başvuruda bulunanlar, adlarını, adreslerini, kısa özgeçmişlerini ve telefon numaralarını, gönderilen eserlerde açıkça belirtmelidirler. Kimliği yazılı olmayan metinler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

5. Adaylar eselerini üstünde sadece rumuzun yer aldığı bir zarfın içine koyarak, fotoğraflı ve irtibat bilgilerini kapsayan özgeçmişleri ile birlikte başka bir zarfın içine koyarak kapalı bir biçimde teslim etmelidirler.

Gönderilecek eserler mutlaka dijital ortamda, CD veya hafıza kartı içinde BİL-TEK BİLİMSEL TEKNOLOJİK VE TIBBİ ÜRÜNLER TİC. LTD. ŞTİ. Üsküdar İçerenköy Yolu No.7 Sandoz Sitesi A Blok D. 2 İçerenköy-Ataşehir-İstanbul  (https://biltek.biz.tr) adresine teslim edilmeli ya da posta ile gönderilmelidir.